UNO DOS refresh kortspil
UNO DOS refresh kortspil
Tag udfordringen op med UNO DOS fra Mattel! Den spændende efterfølger til klassikeren har to bunker og nye regler, der bringer endnu mere fart og taktik til spilaftenen.
Beskrivelse
Beskrivelse
UNO DOS er en videreudvikling af det klassiske UNO kortspil. Det gælder ligesom i UNO om at være den første til at slippe af med sine kort, men istedet for 1 bunke at lægge sine kort ned på, er der her 2 kort. Man kan på skift lægge 1 eller 2 kort ned; hvis mna har et kort der passer til begge bunker, må man nemlig lægge et kort i begge bunker. Når man har 2 kort tilbage er det vigtigt at råbe DOS.
Pakken måler 14,3 x 9 x 2 cm
Fra 7 år
Specifikationer
Specifikationer
Størrelse:
Materiale:
Anbefalet alder: 7-99 år
Brand: Mattel
Produktnummer: 967-1163
Fragt og levering
Fragt og levering
Her kan du se dine muligheder for levering og afhentning.
| Leveringsmetode | Forventet levering | Pris |
|
GLS Pakkeshop |
1-2 hverdage | 39,00 DKK |
|
GLS Hjemmelevering |
1-2 hverdage | 55,00 DKK |
|
GLS Erhverv |
1-2 hverdage |
39,00 DKK |
|
Afhentning på hovedlager |
1-2 timer |
0,00 DKK |
Udvalgt med omhu – og skabt til leg
Hos Børnenes Kartel arbejder vi med en række nøje udvalgte brands, der deler vores kærlighed til leg, kvalitet og fantasi. Fælles for dem alle er, at de skaber produkter, som inviterer til leg, fordybelse og små magiske øjeblikke i hverdagen.
Vi vælger brands, der har omtanke for både børn og forældre – hvad enten det handler om holdbarhed, funktion, æstetik eller legens værdi. Det betyder, at du trygt kan gå på opdagelse i vores sortiment og vide, at alt er valgt med hjertet og med barnet i centrum.
Senest set

Hjertet bag Børnenes Kartel
Bag alle de skønne ting i Børnenes Kartel står Heidi, vores stifter og den store drømmer. Hun udvælger alt med et hjerte, der banker for børns leg, kvalitet og magiske øjeblikke. Det er hendes personlige passion at fylde vores univers med ting, valgt med kærlighed og omtanke – præcis som til hendes egne små.


